Туберкульоз – хвороба, яка не знає кордонів та не визнає соціальних чи вікових обмежень. На жаль, це захворювання може затьмарити найщасливіші миті дитинства.
В Україні щорічно фіксують приблизно 800 випадків туберкульозу серед дітей, з яких майже половина стикається з мультирезистентною формою захворювання. Ці числа відзеркалюють загальну напружену епідеміологічну обстановку. Важливо враховувати і те, що дитячий туберкульоз має свої особливості перебігу та часто має позалегеневу форму. Як і у випадку з Світланкою (ім’я змінено), яка хворіє на туберкульозний менінгіт, у зв’язку з чим отримує послуги з медико-соціальної підтримки – “Соціальна няня”.
Відповідно до індивідуальних потреб дівчинки консультантка з соціальної роботи Благодійний фонд “Нехай твоє серце б’ється” – Алла регулярно надає родині Світланки комплексний медико-соціальний супровід та забезпечує сім’ю продуктовими наборами, а саму дівчинку ентеральним харчуванням та засобами гігієни, які зараз так необхідні родині.
Кожний ранок мами Світланки – це збори і метушня. Підгузки, Пелюшки, катетори, пластири, спеціальне харчування… “Особливо важко це сприймати, коли нещодавно дитина була абсолютно здоровою та не потребувала стороннього догляду. Тепер же це щоденна клопітка робота, яка важким тягарем лягла на плечі родини. Але ми не втрачаємо надію, бо нас оточують небайдужі люди: лікарі, благодійники, які хоч і не можуть розрадити нашому горю та завдяки їм, ми відчуваємо підтримку” – стверджує мама Світланки.
________________________________________________
ПРОГРАМНИЙ КОМПОНЕНТ 105М. Надання комплексної медико-соціальної підтримки та
психологічної допомоги дітям та підліткам, хворим на туберкульоз.