На цьому тижні член комітету з регіональної політики Національної ради з питань протидії ВІЛ/ТБ при МОЗ України – Наталія Нагорна, зустрілась з першим заступником голови ЖОДА – Наталією Остапченко та в.о. директора Департаменту соціальної політики Житомирської  ЖОДА – Василем Павлюком.
❗Визначили пріоритети та вектор формування соціальної політики у напрямку подолання соціально-негативних явищ ,спричинених епідеміями ВІЛ/ТБ та забезпечення сталості соціальних послуг, відповідно до зобов’язань України.
❗Звернули увагу на зміни чинного законодавства у сфері надання соціальних послуг, способів та методів залучення недержавного сектору до їх виконання. Механізм закупівлі соціальних послуг запрацює вже у цьому році, тим самим продемонструє дотичність Житомирщини до вище зазначених зобов’язань України.
❗Обговорили ключові пріоритети діяльності визначені міністерством соціальної політики на 2021 рік, одним з яких є розвиток системи соціальних послуг. Адже, саме у цьому напрямку виключно важлива консолідація зусиль держави, неурядового сектору та міжнародних партнерів, що значною мірою забезпечить вчасне реагування на соціально значущі проблеми Житомирського регіону.
❗Яскравим прикладом такої консолідації є обласна програма “Здоров’я Житомирщини”. Значну частину заходів даної програми в частині соціального супроводу та профілактики ВІЛ/СНІДу та туберкульозу виконують представники неурядового сектору за кошти міжнародних партнерів, завдяки чому обласний бюджету еконмить понад 12 млн. гривень щороку, зазначила Наталія Нагорна.
_____________________________________________
Діяльність здійснюється у рамках компоненту 162М «Адвокація та технічна підтримка сталого реагування на ВІЛ та ТБ на регіональному рівні», який реалізує CO «Light of Hope»/БО «Світло надії» за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в рамках Проекту, що впроваджується «100% життя» – Мережа ЛЖВ #FightForLife.